Rekreační objekty

Jste unavení z bydlení v bytě a přemýšlíte o vlastním domě? Zároveň se však nechcete vzdát výhod, které bydlení ve městě nabízí, či nechcete každý den dlouho dojíždět do práce? Tato dilemata přirozeně vždy vyvstanou při rozhodování o bydlení v domě za městem.

 

 

 

Jedním z řešení může být dům na venkově či v přírodě, který by sloužil hlavně pro rekreaci o víkendech a ve volném čase. To samo o sobě není nic nového – Češi jsou známi pro svoji oblibu v „chataření“ a mnoho z nich takovou chatu vlastní.

Pokud však nepatříte mezi ty, kteří svůj volný čas rádi tráví nekonečným opravováním střechy či fasády, a chcete si naopak užívat maximální pohodlí a zároveň prezentovat svůj životní styl moderní stavbou, pak je pro Vás novostavba ideální volbou.

S trendem víkendových domů se u našich klientů v poslední době setkáváme stále častěji. A proč lidé pro tento účel volí právě dřevostavby?
Odpověď je nasnadě – dřevostavby jsou pro rekreační bydlení jako dělané. Pozemek pro účel rekreace je většinou vybírán tak, aby byl bezprostředním styku s přírodou. Pro dům v takovém prostředí je pak volba dřeva vhodná nejen z hlediska komfortu pro obyvatele domu, ale i jako přirozená volba stavebního materiálu vycházející z rázu krajiny. Naše stavby vždy navrhujeme a stavíme v souladu s přírodními zákony, respektujeme morfologii terénu a vnímáme kontext krajiny či stávající zástavby.
 
(Foto Lina Németh: RO Stříbrná Skalice. Ke zhlédnutí v portfoliu.)  
Proč si zvolit právě Prodesi|Domesi?
Prodesi je architektonické studio, která Vám dům navrhne. Pokud se rozhodnete s námi Váš dům také realizovat – stejně jako většina našich spokojených klientů – naše realizační firma Domesi Vám ho postaví.
Pracujeme tedy jako jeden tým od prvních skic až po předání klíčů. Prodesi|Domesi je jedinečnou alternativou pro investory všech druhů staveb s použitím dřeva, která jim zaručí jednoho partnera po celou dobu přípravné i realizační fáze projektu.
Naším cílem je vždy navrhnout stavbu, která bude mít v rovnováze všechny nezbytné složky moderního stavění. Těmi jsou pro nás kvalitní návrh stavby v kontextu světové architektury, odpovídající design interiéru a interiérových prvků, důraz na úspory energií a technologickou vyspělost použitých materiálů a postupů.
Filozofie obou společností je nabízet osobní servis v oblasti návrhu i realizace moderních dřevostaveb. Vždy nám záleží na tom, aby zážitkem nebylo pouze užívání domu, ale i jeho samotný vznik. Obor dřevostaveb vnímáme jako nový životní styl – navrhujeme stavby, které baví a vzdělávají, snadno se užívají a udržují, jsou výtvorem člověka a přesto blízko přírodě. Domy vždy navrhujeme tak, aby zapadaly do prostředí a souzněly s okolní krajinou.

(Foto Lina Németh: RO Troja. Ke zhlédnutí v portfoliu.)