Nejvyšší dřevostavba v ČR

25. 4. 2017

Nejvyšší dřevostavba v ČR vyrostla v rámci veletrhu Dřevostavby v pražském Průmyslovém paláci. Čtyřpodlažní budova s nosnou konstrukcí z  těžkého dřevěného skeletu (BSH) a z masivních dřevěných panelů (CLT) z křížem lepeného dřeva vyrostla do výšky 13,18 m a čtyři dny sloužila návštěvníkům k odpočinku, jako rozhledna, kancelář i kavárna.

Dřevostavba byla centrem naší expozice s názvem Město budoucnosti- město, kde bude méně hluku díky elektromobilům, dostatek kultivované zeleně a kde bude radost posedět na ulici díky kvalitně zpracovanému parteru. Město, kdě budou stát domy s kontrukcí ze dřeva, které se v létě nepřehřívají a v zimě spotřebovávají minimum energie.

Každé ze čtyř podlaží jsme naplnili jiným programem. Zatímco do přízemí jsme umístili kavárnu, první patro posloužilo jako moderní kancelář. Hormí dvě patra pak dokazovala, jak jedinečnou atmosféru dokáže dřevo propůjčit obytným místnostem nebo například hotelovým pokojům. Vystavět a doladit dřevostavbu do posledního detailu nám zabralo celkem čtyři dny. Děkujeme všem našim partnerům, bez kterých by tato stavba nikdy nemohla vzniknout.

ČASOSBĚRNÉ VIDEO ze stavby nejvyšší dřevostavby

360° VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA celé expozice od digitálního studia Neatly & 360NTL

Autor: Ing. arch. Pavel Horák, Ing. arch. Klára Vratislavová, Ing. arch. Hana Viskupičová
Projekt: Ing. Monika Moravcová, Ing. Jakub Smeykal
Statika: Ing. Miroslav Smutek, Ph.D., Ing. Milan Klášterka, firma RECOC

Partneři: NOVATOP, Dřevostavby MC, Albakmen, Brokis, Caffka, Cembrit, Dols, Egoé, Fermacell, Geus Okna, Godelmann, Hella, Imramovská, iNELS, INFOKIOSK SK, ISOVER,Janošík, Jelínek nábytek, Kubík interiér, LD Seating, MTA, NILAN, PUNALI, REHEAT, SFS INTEC, Soliter parket, STEICO

 

 

Fotogalerie

Montáž

Vizualizace