Třebotov

Navrhovaná stavba se nachází uprostřed chráněné krajinné oblasti Český kras, kde je na pozemku v současné době zahrada s letitými ovocnými stromy. Terén se mírně svažuje do ulice na východní straně parcely, odkud je zároveň vstup k domu a vjezd pro automobily. Z jižní a severní strany jsou sousední rodinné domy poměrně blízko pozemku investora. Dlouhý průhled směřuje severovýchodním směrem přes údolí Třebotova, zatímco západním směrem je výhled uzavřen vzrostlou zelení parku místní nemocnice.

Tvar objektu má půdorys obdélníku a je v zahradě orientovaný podélně, směr východ-západ. Střecha stavby je sedlová s výraznými přesahy. Štíty domu jsou zvýrazněny bílou barvou a tvoří tak kontrast k dřevěnému obkladu boků, což stavbě dodává suverénní a jasně zřejmou konturu. Při vstupu je umístěna samostatně stojící stavba malého skladu s dřevěným opláštěním, která mezi sebou a domem uzavírá dřevěný chodníček procházející celou zahradou.

Dům má navrženo podzemní podlaží s garáží pro dva automobily a dvě nadzemní podlaží. V prvním podlaží je vstup s pracovnou a zázemím domu. V části orientované do zahrady je pak umístěn obytný prostor s jídelnou a kuchyní, kterému dominuje výrazné rohové okno. V druhém podlaží se nacházejí dva dětské pokoje se šatnou, ložnicí a hygienické zázemí domu. Horní a dolní podlaží propojuje v obytné části galerie.

Název: RD Domesi – Třebotov
Autor: Prodesi – Pavel Horák
Spolupráce: Radim Oblouk
Realizace:
Investor: soukromá osoba
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 142m2

 

Vizualizace

Skici

Půdorysy