Předměřice

1. 8. 2016

Rodinný dům leží severovýchodním směrem od Prahy v obci Předměřice. Původně se na tomto pozemku nacházel starý zděný dvoupodlažní dům se sedlovou střechou, který byl v nevyhovujícím stavu. Zajistili jsme průzkum stávajících konstrukcí a společně s investorem jsme se shodli na demolici horního patra a střechy s tím, že dolní podlaží s garáží a sklepy bude zachováno a na jeho stěnách se vybuduje betonová stropní deska, jako základ pro novou stavbu.

Nově vybudovaný objekt respektuje půdorysné rozměry stávajícího domu a je kryt pultovou střechou. Původní sokl a nový dům jsou materiálově sjednoceny, aby celek působil kompaktně. Nad úrovní přilehlé k silnici a směrem k výhledům do krajiny je prostorná krytá terasa, do které se kompletně otevírá celý obytný prostor nového domu.

Pro konstrukci domu je zvolena technologie masivních dřevěných CLT panelů, které jsou v interiéru opatřeny jemnou světlou lazurou. Fasáda je obložena modřínovými laťkami v horizontálním směru. Rámy oken jsou v bílé barvě. Pultová střecha je kryta trapézovými plechy.

Autoři: Václav Zahradníček, Michal Kotlas
Projektant: Jan Švarc
Užitná plocha: 78,1m2 + 37,7m2 terasa
Dodavatel: Domesi, s.r.o.
Realizace: 2014/2015
Fotografie: Lina Németh
 

 

 

 

Fotografie

Půdorysy

Řez

Situace