Počaply

Parcela určená pro tento rodinný dům má lichoběžníkový tvar s příjezdovou komunikací z jihu. Terén se svažuje k této příjezdové silnici. Z pozemku se otevírá dálkový pohled jižním směrem přes údolí Berounky na kopce Českého krasu. V sousedství jsou novější stavby rodinných domů bez zřejmé urbanistické koncepce.

Určujícím směrem pro koncepci domu byla jeho orientace k jižnímu výhledu nad příjezdovou cestou a využití stoupajícího terénu pozemku. Hlavní hmota je kvádr se střešní nástavbou orientovanou k výhledu. Obytný prostor domu je vykonzolovaný nad příjezdovou komunikací a otevírá se dálkovým pohledům. Dům uzavírá zahradu do její intimnější západní části - sem jsou orientovány dětský pokoj a pracovna v přízemí. Střešní nástavba s ložnicí a nepochozí terasou má výhled jižním směrem.
 
Stavba má navrženo podzemí podlaží zděné z betonových KB bloků pro garáž, sklad a vstup do domu z interiéru. Do objektu se také vstupuje z venku v prvním podlaží s hlavním vstupem z východu a nástupem na terénu po mírně svažitém chodníku. Fasádu domu tvoří bílá omítka v kombinaci se zapuštěným obkladem z vlnitého plechu. Stínící prvky tvoří červené textilní rolety.

Název: RD Domesi – Počaply
Autor: Prodesi - Pavel Horák
Spolupráce: Radim Oblouk
Realizace: 2009 - 2010
Investor: soukr. osoba
Ddodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 156m2

Vizualizace

Skici

Půdorysy