Nekmíř

Navrhovaný rodinný dům leží na okraji obce Nekmíř u Plzně. Pozemek stavby je mírně svažitý, podélného tvaru, uzavřeného v klínu lesa. Z jižní strany je příjezdová komunikace. K západu se otevírá daleký výhled. Ze severu a východu je parcela uzavřena vzrostlým jehličnatým lesem.
 
Hmota domu podélného tvaru respektuje tvar pozemku. Objekt má dlouhé přízemní podlaží a malou střešní nástavbu s dvěma pokoji. Do domu se vchází z jižní strany – v tomto místě je objekt průchozí v celé šířce směrem do lesa. Střecha stavby je navržena pultová, kdy převýšená stěna domu směřuje k severu. Má navržena podélná okna pod stropem, čímž je vytvořena intimita domu od lesa. Obytné prostory domu mají okna od podlahy orientována jižním a západním směrem k výhledu. Dispozice je navržena jako podélná, s vnitřní šířkou domu 5,5m.
 
Při severní straně dispozice je navržena chodba s úložnými prostory a nikou pro technické zařízení domu. Západní strana je společným obytným prostorem s kuchyní a jídelnou. Ve východní části a střešní nástavbě jsou navrženy ložnice a dětské pokoje s hygienickým zázemím objektu.

Fasáda stavby je navržena z modřínových prken skládaných vertikálně (s možností krytého umístění textilních rolet v nadpraží oken v rámci provětrávané mezery pláště). Krytina stavby je uvažována z falcového plechu antracitové barvy. 

Název: RD Domesi – Nekmíř
Autor: Prodesi – Pavel Horák
Spolupráce: Radim Oblouk
Realizace:
Investor: soukromá osoba
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 126,5m2

Vizualizace

Skici

Půdorysy