Nechánice

Pozemek se nachází v rozvíjející se části obce Nechánice, východně od Prahy. Je mírně svažitý směrem k jihovýchodu, skupina pozemků je ze severní strany uzavřena lesem.

Novostavby v okolí nemají společný řád. Obslužné komunikace, které lemují rohový pozemek, jej budou ovlivňovat hlukem a prachem, proto základní hmoty domu vymezují soukromější část zahrady, kam se rovněž otevírá terasa.

Kompozice je jasná a čitelná – hlavní, dvoupodlažní hmota se sedlovou střechou z trapézového plechu, jejíž fasáda je z výrazně členěných vertikálních prken, je doplněna dvěma kvádry, které ji v přízemí protínají. Tyto kvádry jsou potaženy světlou silikonovou omítkou. Okenní otvory respektují daná pravidla kompozice – symetrii a jednoduchost.

Dispozice vychází z požadavků klienta. Spodní patro obsahuje přidruženou garáž, zázemí, ložnici s koupelnou a velký obývací pokoj. Ten je s kuchyní spojený jídelním stolem, který je umístěn v ose hlavní hmoty. V patře potom zbývají místnosti využitelné jako další pokoje, doplněné o pracovnu a vlastní koupelnu.

Název: RD Domesi - Nechánice
Autor: Prodesi – Václav Zahradníček
Spolupráce: Jakub Loučka
Realizace: 2010
Investor: soukr. osoba
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 133m2

Vizualizace

Skici

Půdorysy