Mníšek pod Brdy

Nepodsklepený rodinný dům obdélníkového půdorysu má tři nadzemní podlaží, z nichž jedno je zapuštěno do svahu. Dům je zastřešen pultovou střechou s tradiční plechovou krytinou o sklonu 13°. Celková užitná plocha domu je 202m2.

Vstup je situován do 1. NP, kde se nachází garáž, fitness, sklad a vstupní hala, ze které se vchází na přímé schodiště. Po něm se dostaneme přímo do obývacího pokoje ve 2. NP. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a kuchyní a lze se z něj dostat i do pracovny, která je též přístupná z chodby. Z chodby je pak ještě přístupná koupelna se saunou a WC. Ve 3. NP je pak situována klidová část domu. Zde se nachází velká koupelna s WC, dva dětské pokoje, ložnice s vlastní šatnou a technická místnost.
 
Objekt lze vnímat jako dvě materiálově oddělené hmoty. Architektonické řešení reaguje citlivě na okolní zástavbu a vytváří harmonický celek. Použité materiály na fasádě jsou fasádní palubkový obklad z thermowoodu a stěrková omítka šedé barvy. Krytina je plechová šedé barvy. Výplně otvorů jsou eurookna s lazurovacím nátěrem.

Název: RD Domesi – Mníšek pod Brdy 
Autor: Prodesi - Václav Zahradníček
Spolupráce: Lukáš Pejsar
Realizace: 2009 - 2010 
Investor: soukr. osoba
Užitná plocha: 202m2 

Vizualizace

Půdorysy