Loděnice

Pozemek se nachází na území obce Loděnice. Je na jižním svahu a nabízí široký výhled do údolí. Přístup je ze severu z klidné komunikace. Navržený dvoupodlažní dům je lapidárního tvaru kvádru, zastřešen sedlovou střechou s mírným sklonem a s přesahy na všech stranách. K domu je přidružen sklad zastřešený plochou střechou. Otvory na fasádě jsou sdruženy do pásů, okna jsou dělena v jasně daném rytmu.

Jižní část domu je výrazněji prosklena a umožňuje užívat si výhled, který pozemek nabízí. V hmotě domu jsou zapuštěny rohové terasy - v přízemí a v patře, obě kryté před nepřízní počasí. Dispozice vychází z přání klienta: Přízemí obsahuje společný prostor pro obývací pokoj, kuchyni s jídelnou, pracovnu využitelnou jako pokoj pro hosty a odpovídající zázemí - technickou místnost a koupelnu. Schodiště ústí do chodby v 2NP, na níž navazují koupelna, komora, dva dětské pokoje a velká ložnice s přidruženou šatnou. Z ložnice je přístup na krytou terasu.
 
Fasáda byla zvolena dřevěná, z horizontálních modřínových prken. Přidružený sklad je obložen modřínovými latěmi. Střecha bude z betonových tašek černé barvy.  
 
Název: RD Domesi - Loděnice
Autor: Prodesi – Václav Zahradníček
Spolupráce: Jakub Loučka
Realizace: 2010
Investor: soukr. osoba
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 130m2

Vizualizace

Skici

Půdorysy