Limbach - SK

Navrhovaný dům leží v obci Limbach, severně od Bratislavy. Pozemek je  podélného tvaru, orientovaný od jihozápadu k severovýchodu. Je svažitý, terén klesá směrem k východu. Na pozemku stojí stávající dům – chata na kamenném soklu se sedlovou střechou. Na pozemku a v okolí je velké množství vzrostlé zeleně a místo sousedí přímo s lesem.

Dům je třípodlažní. Na suterénu – soklu domu je posazeno přízemí - hlavní společenské patro se zázemím. V prvním patře jsou umístěny pokoje. Toto patro je rozšířené a vytváří tak krytí terase, která je po celé délce obytného prostoru. V suterénu se nachází technické zázemí a 2 kryté garážové stání. Ze spodní úrovně můžeme vystoupat po rampách na přilehlém terénu do úrovně přízemí, tedy vstupu. U zádveří je umístěna koupelna a technická místnost. Dominantou obytného prostoru bude velký prostorný stůl s možností flexibilního rozšíření. Na obytný prostor je napojen kuchyňský kout a televizní místnost. Spojení se zahradou a krytou terasou zprostředkovává prosklená stěna s průchody. Po schodech se dostaneme do horního patra s třemi pokoji, záchodem a koupelnou. Dva menší pokoje mají přístup na krytou lodžii.

Fasáda domu je rozdělena do tří odstínů, které odrážejí rozdělení na jednotlivá funkční patra. Suterén, tedy pevný sokl, na kterém dům stojí je pojednán v tmavé omítce. Přízemí ve světlém jemném krémovém obkladu z fasádních obkladových desek a poslední patro s pokoji je v čisté bílé omítce. Okna jsou navržena v tmavé antracitové barvě. Střešní krytina je plechová falcovaná v přírodním matném šedém odstínu. 

Autoři: Ing. arch Pvel Horák, Ing. arch. Michal Kolas
Projektant: Ing. Josef Tománek
Užitná plocha: 130,9m2
Realizace: 2015
Dodavatel: Domesi, s.r.o.
Fotografie: Soňa Sadloňová

Fotografie

Vizualizace

Půdorysy