Jílové u Prahy

Pozemek v Jílovém u Prahy se nalézá v památkově chráněném pásmu historického jádra města. Návrh domu tuto skutečnost respektuje jak měřítkem, tak tvarem, a materiály odkazuje k původní stavbě na pozemku.

Dům je navržen jako jednopodlažní s obytným podkrovím. Uspořádání místností vychází z konceptu celého domu. Dům se rozvíjí od ulice, láme se v úzké části pozemku a velkoryse se otevírá do zahrady. Zalomený kvádr je zastřešen sedlovou střechou, pozednice je po celém obvodu horizontální, hřeben střechy reaguje na půdorysné rozšíření a v místě zlomu stoupá. V přízemí jsou umístěny zádveří, technická místnost, koupelna, pokoj pro hosty a velký prostor obsahující kuchyň s přiřazenou spíží, obývací pokoj a jídelní stůl. Součástí domu je i garáž. Podkroví obsahuje prostor pro dětské pokoje, pracovnu, dvě koupelny a velkou ložnici s vloženým mezipatrem.

Stěny domu budou obloženy vertikálním dřevěným obkladem – překládanými prkny. Střešní krytina je navržena skládaná, konkrétně se bude jednat o tmavě šedý trapézový plech.

Název: RD Jílové
Autor: Prodesi – Václav Zahradníček, Pavel Horák
Spolupráce: Jakub Loučka
Realizace: 2010
Investor: soukr. osoba
Dodavatel: Domesi, s. r. o.

 

 

 

užitná plocha: 122m2

Vizualizace

Půdorysy