Hodonín

Pozemky pro stavbu rodinného domu se nachází v místě bývalých zahrádkářských kolonií města Hodonín. Na pozemcích je tak v současnosti vzrostlá neudržovaná zeleň s převážně ovocnými stromy. Obě řešené parcely mají příjezd ze severu. Z východu a západu jsou ohraničeny dalšími stavebními pozemky a jižním směrem se otvírá dlouhý průhled do zeleně zahrad.

Dům se otevírá hlavním obytným prostorem k tomuto průhledu. Objekt je koncipován pro kategorii pasivní stavby, takže dům má kompaktní tvar kvádru. Velká prosklená plocha přízemí prochází z části východní fasády, přes celou jižní a velkou část západní fasády, čímž je v maximální míře umožněno celodenní proslunění.

Druhé podlaží domu je koncipováno jako část s ložnicemi na západě stavby a hernou pro děti nad obytným prostorem. Vstupní, technické a hygienické zázemí je při severní fasádě. Při severní části objektu je rovněž garáž se skladem a jedno kryté parkovací stání.

Vnější obklad domu je tvořen dřevěnými latěmi s výraznými spárami. Dům má plochou střechu a jeho horní podlaží je nadlehčeno oddělením souvislou skleněnou plochou v přízemí. Pro zastínění oken slouží vnější rolety.

Název: RD Domesi – Hodonín
Autor: Prodesi - Pavel Horák
Spolupráce: Radim Oblouk
Projektant: Jan Švarc
Realizace: 2010

Investor: soukr. osoba
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 130m2

Fotografie