Cholupice

17. 2. 2016

Zadání investora znělo od začátku zajímavě – rodinný dům „ moderní hájovna“ na kraji Prahy. Pozemek je rovinnatý, leží v nově budované části obce a je z něj krásný výhled do okolní přírody. 

Hlavní přízemní hmota domu je podélná s plochou střechou. Na tuto přízemní společenskou část je posazen dřevěný „dalekohled do krajiny“. Tedy druhé nadzemní klidové podlaží s pultovou střechou skloňující se směrem do zahrady. Povrch fasády je vyhotoven v omítce v jemném přírodním odstínu. Přízemní část domu je zděná a zateplena vnější izolací. Horní přesazené patro je dřevostavba z masivních dřevěných panelů a je obloženo modřínovým obkladem. 

K vytvoření soukromí a intimity na vnitřní zahradě před domem pomůže umístění venkovního podélného skladu s kotcem pro psa a zásobníkem dřeva. Sklad je dřevěný s pultovou stříškou ve stejném sklonu jako u pultové střechy rodinného domu. Vzniká tak příjemný, uzavřený vnitřní dvůr, který se otevírá přes pole k blízkým lesům jak z terasy na terénu, tak z oken pokojů v horním patře.

Autor: Ing. arch. Pavel Horák
Spolupráce: Ing. arch. Michal Kotlas
Projektant: Jan Švarc
Dokončení: 2014
Fotografie: Lina Németh
Užitná plocha: 96,6m2

 

Fotografie

Vizualizace

Půdorysy