Dřevostavby na klíč

Jsme nejen architekti, ale především moderní dřevostavby realizujeme a věnujeme se jim s láskou a veškerou péčí již 10 let. Nebojíme se říci, že stavíme dřevostavby na klíč. Naši klienti oceňují, že jsme jim partnerem od počátečního návrhu až po samotnou realizaci a předání klíčů od jejich nového domova.

Mimo individuálních projektů nabízíme také tři typové domy – FUTURA, FUTURA FREESTYLE a FUTURA NEO, které jsou navrženy k dokonalosti a vyhoví požadavkům na moderní bydlení. Záměrně nemáme ve svém portfoliu desítky typových domů, ale „pouhé“ tři, za kterými si jako architekti stojíme a na jejichž návrzích jsme strávili měsíce, než jsme s výsledkem byli spokojeni a uvedli je do života.
 

Moderní dřevostavba na klíč krok za krokem

  Fáze 1: Úvodní konzultace

 Prvním krokem na cestě k vysněné dřevostavbě je úvodní konzultace, kde probereme Vaše představy o novém domě, o jeho velikosti,  rozvržení místností zvycích a rituálech vaší rodiny. Neméně důležitá pro nás také bude specifikace pozemku a v neposlední řadě také  plánovaná výše investice.
 Na základě této specifikace Vám doporučíme vhodné varianty dalšího postupu. Pokud se rozhodnete pro Domesi, zpracujeme pro Vás architektonickou studii. 

 

Fáze 2: Architektonická studie

 Architektonická studie je jednoznačně základním kamenem přípravného procesu. Vzniká na základě Vašich individuálních představ a  požadavků o budoucím domě a reaguje na specifické parametry konkrétního pozemku. Individuální studie tak zajistí správnou orientaci  místností ke světovým stranám i efektivní hospodaření s prostorem. Výsledkem tohoto procesu je portfolio formátu A4, které obsahuje  půdorysy jednotlivých podlaží, vizualizace a pohledy, zákres domu do fotografie, řez domem, situaci na pozemku a autorskou zprávu.
Součástí této fáze je také koncept interiéru, jehož účelem je definice základních interiérových prvků a vybavení (podlahy, obklady a dlažby, interiérové dveře, zařizovací předměty, atp.). V návaznosti na architektonickou studii můžete nadále využít služeb architekta i při výběru a řešení posledních součástí vybavení, jako je návrh kuchyně, volba svítidel či vnitřních stínicích prvků.

 

Fáze 3: Projekt pro stavební povolení

Zatímco architektonická studie navrhuje formu domu, projekt dává této formě konkrétní technické parametry. K projektové dokumentaci pro stavební povolení (PDSP) pro Vás vyřídíme i kompletní řízení o povolení stavby, na jehož konci získáte stavební povolení (případně ohlášení). Projekt pro stavební povolení slouží také jako podrobný podklad pro sestavení rozpočtu stavby.

 

  Fáze 4: Realizace stavby

 Pokud se rozhodnete realizovat svůj dům s Domesi zůstává Vašim partnerem i nadále jeden z našich architektů, který spolu s dalšími  členy našeho týmu, dohlíží na celý proces stavby. Máte tak záruku precizní realizace od člověka, který zná Váš dům nejlépe. 
 Podrobněji se můžete s procesem realizace stavby seznámit v sekci "technologie&realizace".

 

 Fáze 5: Předání stavby
 Na konci celého procesu je symbolické předání klíčů od dokončené stavby.