Příběh

"Při jednání s klienty jsem se v poslední době poměrně často setkával s požadavkem domu, jehož užitná plocha by neměla přesáhnout 100m2, s důkladně promyšleným vnitřním uspořádání. Dalším aspektem pak byl důraz na příznivou cenu. To byla pro mě velká výzva," říká architekt Pavel Horák.

Vznikl tak dům s dispozicí  5+kk a užitnou plochou 98m2, který je navržen pro 3 – 4 osoby a který splňuje všechny požadavky moderního bydlení a přitom nerezignuje na kvalitní architekturu. Je to tedy ideální bydlení jak pro mladou rodinu s dětmi, tak pro ty, kteří mají rádi kvalitní architekturu.

Pět "P" aneb proč zvolit právě Futuru NEO

 

1/ Architektura a design

Nemáme desítky typových domů a o to více péče dáváme do jednotlivých návrhů. Na našich typových projektech vždy pracují oba hlavní architekti i další jejich kolegové. Práce je pak mnohem intenzivnější a dlouhodobější, než je běžné u individuálních domů. Chtěli jsme navrhnout dům, jehož architektura bude prostá a čitelná a bude navazovat na nejlepší tradici i současnost české architektury a designu. Spolu s celkovým konceptem jsme navrhovali i design drobného příslušenství jako jsou vstupní schody, stříška nad vstupem, atp.

 

2/ Propracovaná dispozice

Trvalo dlouhé měsíce, než jsme byli spokojeni s výsledkem, posouvali jsme jednotlivé stěny o centimetry, abychom maximálně vyladili funkčnost a ergonomii jednotlivých prostor. Chtěli jsme, aby čistota vnitřní dispozice odrážela čistotu nosné konstrukce a vznikl tak jedinečný vyrovnaný celek.

 

3/ Technologie

Vždy jsme si zakládali na tom, že dřevostavby jsou jedinečnou kombinací přírodního materiálu a high-tech technologie. Toto bezezbytku platí i o Futuře Neo. Ať už zvolíte prověřenou difuzně otevřenou sloupkovou konstrukci, nebo progresivní technologii masivních dřevěných panelů výsledkem bude dům s konstrukcí a detaily, které leží na nejvyšším vývojovém stupni v rámci tohoto oboru.  

 

4/ Úspora energie

Dům Futura NEO byl od samého počátku koncipován jako striktně úsporný dům. Tomu jsme přizpůsobili vše od základní koncepce po skladbu obvodových stěn. Volbou systému vytápění a ohřevu TUV je možné se jednoduše pohybovat na pomyslné stupnici úspor směrem k pasivnímu standardu, nebo domu v nejlepší energetické kategorii „A“.

 

5/ Dostatek úložných prostor

Stejně jako u zavazadlového prostoru aut, tak i u rodinných domů platí, že Češi mají rádi velký úložný prostor. Mysleli jsme na toto již od prvopočátku návrhu, a tak NEO nabízí dostatečné množství úložných prostor. Tyto úložné prostory je navíc možné různým způsobem modifikovat a doplňovat.