Časté otázky

Je možné dům zvětšit?

Ano, dům je možné zvětšovat v podélném směru a také je možné k domu přistavět přízemní jednoduchý objekt, např. zádveří, pracovnu, sklad či šatnu.

Jak dlouho trvá realizace domu?

Samotná realizace domu, po získání stavebního povolení a zahájení prací, trvá přibližně 4-6 měsíců (dle rozsahu dodávky, komplikovanosti spodní stavby, atp.)

Splňuje dům regulativa územních plánů?

Dům je navržen v tradičním tvaru obdélníku s tradiční sedlovou střechou, pod kterou je umístěno podkrovní podlaží. Realizací několika domů v CHKO jsme si ověřili, že dokážeme splnit  ty nejpřísnější regulativa a dokážeme při jednání s úředníky také dům případně přizpůsobit některým specifickým požadavkům vycházejícím z dané lokality.

Je možné měnit materiály a vybavení?

Ano, každý nový dům je vždy jiný a přizpůsobíme ho požadavkům klienta. Vycházíme z řešení, které je dané standardem, ale máme několik variant řešení fasád, střechy, oken. Uvnitř domu je možné navrhnout různé materiály a vzory na podlaze, vybrat konkrétní keramickou dlažbu, obklady, zařizovací předměty, dveře, atp.

Jak dlouho trvá zpracování stavebního projektu a jak probíhá celý proces?

V první fázi se vydáte s architektem na pozemek, abychom prověřili vhodnost umístění domu na konkrétní místo. Architekt Vám usadí dům na parcelu a do terénu, tzn. zpracuje situaci s osazením domu a také Vám zakreslí zvolené úpravy standardního řešení domu pro projekt. Následuje práce na vlastním projektu, která trvá (dle aktuálních kapacit) zpravidla 2 měsíce k předání kompletních stavebních paré. Poté již může projekt putovat na úřad. Stavební povolení Vám můžeme vyřídit my, nebo si ho můžete zajistit sami. V tu dobu se společně věnujeme sestavování realizačního rozpočtu a plánování zahájení realizace. Po získání stavebního povolení a odsouhlasení rozpočtu již nic nebrání začátku stavby domu. Od podpisu smlouvy na projekt až po předání klíčů k hotové stavbě trvá celý procest 12-15 měsíců.

Je možné měnit vnitřní dispozici a vnější vzhled domu?

Ideální postup v případě potřeby změn je nás kontaktovat. Jako architekti a autoři domu jsme téměř vždy schopni najít takové řešení, kd se neztrácí výhoda typového domu a zároveň se nemění estetická kvalita domu, za kterou si dlouhodobě stojíme.

Je součástí ceny realizace domu i stavební projekt?

Projekt pro stavební povolení je hrazen samostatně. Pokud je typový dům projektován bez změn, je cena projektu základní bez navýšení. V případě změn, úprav a doplnění (ČOV, přístřešek pro auto, atp.) je pak cena individuálně navýšena podle jejich rozsahu. Základní cena již obsahuje usazení domu na terén (projekt spodní stavby), vyřešení napojení na inženýrské sítě, pochozí plochy a součástí projektu jsou již všechny potřebné části zpracované pro konkrétní pozemek a dům, jako například statické posouzení, požární zpráva, průkaz energetické náročnosti budovy, atp. S tímto rozsahem následně bez problémů získáte stavební povolení.

Jaké technologie jsou v domě použity?

 V základní ceně jsou pro vytápění navrženy elektrické přímotopy, pro ohřev teplé užitkové vody je v technické místnosti umístěn zavěšený zásobník. Ve standardu je rovněž příprava pro osazení venkovního komínu a krbových kamen. Tato kombinace se zpravidla doplňuje dalšími technologiemi nad rámec základní ceny. Například tepelné čerpadlo s vnitřnímu jednotkami, rekuperace, elektrické podlahové vytápění atp.

Kde mohu v domě umístit pračku a jak jsou řešeny úložné prostory?

Pračku je možné umístit do malé technické místnosti při vstupu, pod zavěšený ohřívač na teplou vodu. Někdy naši klienti volí také umístění pračky v koupelně. Při požadavku na větší technickou místnost a více úložného prostoru řešíme úpravu dispozice přízemí. V obou pokojích lze vestavět na celou výšku místnosti skříně. Na galerii můžeme využít volný prostor po stranách, který kryjeme například jednoduchými posuvnými panely.